Jedyna taka deska warstwowa

Elementem, który nadaje ton całemu wnętrzu jest podłoga, a jej znaczenia nigdy nie należy lekceważyć. Stawką jest miejsce, które stanie się naszym domem i tylko to, co najlepsze, powinno nas zadowalać. Z tego względu wybór podłogi nie powinien ograniczać się do gatunku drewna i sposobu jego wykończenia: warto zajrzeć głębiej i przekonać się co znajduje się tam, gdzie wzrok z reguły nie sięga.

Dąb potrzebuje setek lat, nim osiągnie rozmiar, który umożliwi jego ścięcie i obróbkę, a produkcja podłóg litych okupiona jest niegospodarnym wykorzystaniem tego cennego surowca. Obecne tendencje konsumpcyjne nie dopuszczają tak długich okresów wzrostu, co stawia nas w obliczu z rezygnacji z wykorzystania najbardziej pożądanych, szlachetnych gatunków drewna. Z tego względu dążymy do eliminacji tradycyjnej rozrzutności związanej z produkcją podłóg litych z wolno rosnących gatunków drewna, przy zachowaniu możliwości prezentacji ich niewiarygodnego piękna. W tym celu wykorzystujemy kompozycje z drewna, by stworzyć o wiele bardziej zaawansowaną wersję podłogi: deskę warstwową.

W przeciwieństwie do podłóg wykonanych z drewna litego, warstwowa podłoga składa się z co najmniej dwóch warstw drewna, ściśle ze sobą połączonych. Oznacza to górną (użytkową) warstwę podłogi wykonaną z jednego kawałka szlachetnego drewna, podczas gdy warstwa spodnia (ta, która nie jest widoczna po montażu) jest wykonana z wysokiej jakości sklejki drewnianej. Taka technologia produkcji podłogi pozwala na zachowanie zrównoważonej gospodarki leśnej i efektywniejsze wykorzystanie materiału, a co za tym idzie: produkcję większej ilości podłóg drewnianych oferujących niezrównane doznania estetyczne oraz nieosiągalne dla podłóg litych parametry użytkowe.

Jako surowiec naturalny, drewno jest podatne na odkształcenia powodowane zmianami temperatury i wilgotności powietrza, tzn. przy dużej wilgotności pęcznieje, a przy niższej dochodzi do jego kurczenia. Trójwarstwowa konstrukcja deski minimalizuje te zjawiska. Zastosowanie warstwowej budowy deski umożliwia naturalną pracę drewna przy zmianach wilgotności i temperatury, a jednocześnie znosi naprężenia i gwarantuje niespotykaną wytrzymałość i trwałość. Deska warstwowa MADERAS doskonale nadaje się do eksploatacji z systemem ogrzewania podłogowego: jest stabilna w każdych warunkach, a precyzyjne zespojenie zapewnia równowagę i optymalne przewodzenie ciepła. Jej całkowita grubość to 14 mm, a wyjątkowo gruba warstwa wierzchnia o grubości 4,5 lub 6 mm umożliwia zastosowanie również w pomieszczeniach intensywnie użytkowanych oraz w obiektach komercyjnych.

Podłogi warstwowe MADERAS wykonane są z wysokiej jakości materiałów: warstwa użytkowa wykonana jest ze szlachetnego drewna dębowego, a warstwa spodnia wykonana jest z najwyższej jakości sklejki drewnianej, co zapewnia całości większą stabilność i równowagę. Staranna selekcja drewna oraz dbałość o każdy etap obróbki zaowocował stworzeniem podłóg unikatowych, spełniających najwyższe wymagania. Podłoga warstwowa w naturalny sposób oddaje jego charakter, jest esencją elegancji i klasyki: to wymarzony mariaż przepychu deski litej z niezawodnością deski warstwowej.