Punktowa regeneracja podłogi olejowanej jest prosta i odbywa się bez konieczności szlifowania lub cyklinowania całej powierzchni. Miejscowe ślady zarysowań można regenerować punktowo, poprzez ich miejscowe olejowanie.
Tak, możliwe jest zastosowanie ogrzewania podłogowego (wodnego) pod warstwową deską podłogową Maderas. Należy natomiast pamiętać, że łączenie tego rozwiązania z litą podłogą drewnianą nie jest zalecane. Więcej informacji w artykule: Ogrzewanie podłogowe a podłoga drewniana
Drewno jest materiałem higroskopijnym, a jego długotrwała ekspozycja na kontakt z wodą wiąże się z ryzykiem jego pęcznienia, które zaowocuje deformacją podłogi. W zależności od stopnia oraz czasu kontaktu z wodą stoimy w obliczu miejscowej regeneracji deski, wymiany pojedynczej deski podłogowej, lub wymiany całej podłogi. W celu minimalizacji ryzyka odkształceń polecamy naszą podłogę warstwową oraz wybór rekomendowanych przez nas środków zabezpieczających drewno.

Produkty MADERAS

Nie, nasze deski podłogowe nie wymagają sezonowania – są fabrycznie wykończone, dzięki czemu są zdatne do użytkowania bezpośrednio po montażu.
Tak, możliwe jest zastosowanie ogrzewania podłogowego (wodnego) pod warstwową deską podłogową Maderas. Należy natomiast pamiętać, że łączenie tego rozwiązania z litą podłogą drewnianą nie jest polecane.
Do wykończenia ścian można wykorzystać deski podłogowe lub okładzinę z łupka drewnianego. Więcej informacji…
Drewniane podłogi można stosować we wszystkich pomieszczeniach, jednak należy zachować odpowiednie środki ostrożności. Do pomieszczeń silnie eksploatowanych i o podwyższonej wilgotności istotny jest wybór odpornego i stabilnego gatunku drewna (jak na przykład dąb), budowy deski ( deska warstwowa jest znacznie stabilniejsza od litej) oraz sposobu wykończenia powierzchni. Wbrew obiegowym opiniom, to nie lakier, a olej lub wosk skuteczniej zabezpiecza drewno przed wilgocią: umożliwia oddychanie drewna oraz zapobiega wchłanianiu nadmiaru wody.

MONTAŻ

By możliwy był montaż podłogi drewnianej, należy bezwzględnie spełnić trzy podstawowe warunki: wilgotność podłoża betonowego powinna wynosić maks. 2% (anhydrytowego maks. 0,5%, a drewnianego maks. 13%), wilgotność powietrza 50-60%, a temperatura powietrza 18-25°C.
Miejsce łączenia posadzek powinno być jak najbardziej dyskretne i niewidoczne, a z drugiej strony konieczne jest pozostawienie szczeliny dylatacyjnej, która umożliwi naturalną pracę drewna drewno jest materiałem wykończeniowym, który w naturalny sposób pracuje, na połączeniu podłogi drewnianej z posadzką wykonaną z płytek czy kamienia należy wykonać szczelinę dylatacyjną (o szerokości ok. 5 mm), która umożliwi naturalną pracę drewna. Wypełnienie takiej szczeliny wykonujemy standardowo z korka, który jest materiałem o doskonałych właściwościach izolacyjnych.

UŻYTKOWANIE I PIELĘGNACJA

Powszechnym błędem w pielęgnacji podłóg drewnianych jest stosowanie nieodpowiednich środków chemicznych, które działają destrukcyjnie na ich powierzchnię. Do pielęgnacji podłóg rekomendujemy zastosowanie środków Wash Care (regularna pielęgnacja) oraz Wax Care (okresowa regeneracja), które są dostępne u naszych dystrybutorów. Należy również zwrócić uwagę na sposób mycia podłogi: należy to robić wilgotną (nie mokrą) szmatką – nadmiar wody może doprowadzić do powstawania nieestetycznych smug na drewnie oraz jego czernienie.
Zaleca się coroczną konserwację podłóg drewnianych zabezpieczonych olejem. W tym celu należy korzystać z rekomendowanych przez nas środków do pielęgnacji podłóg. Zabieg ten można wykonać w pełni samodzielnie lub skorzystać z usług specjalisty.
Drewno jest materiałem naturalnym – nawet położone na podłodze pozostanie „wiecznie żywe” i zawsze będzie pracowało – czyli zmieniało wymiary w zależności od warunków panujących w pomieszczeniu. Współczesna technologia umożliwia minimalizację tego zjawiska, jednakże przy wahaniu temperatur oraz wilgotności w pomieszczeniu (kiedy na przykład w okresie grzewczym w pomieszczeniu spada wilgotność), drewno kurczy się i powstają w nim niewielkie szczeliny. Z tego względu zaleca się stosowanie nawilżaczy powietrza (lub chociażby zawieszanych na grzejnikach pojemników z wodą), które nie tylko stworzą mikroklimat przyjazny naszej podłodze, ale i wszystkim mieszkańcom.

NAPRAWY I REKLAMACJE

Punktowa regeneracja podłogi olejowanej jest prosta i odbywa się bez konieczności szlifowania lub cyklinowania całej powierzchni. Miejscowe ślady zarysowań można regenerować punktowo, poprzez ich miejscowe ZAolejowanie.
Drewno jest materiałem higroskopijnym, a jego długotrwała ekspozycja na kontakt z wodą wiąże się z ryzykiem jego pęcznienia, które zaowocuje deformacją podłogi. W zależności od stopnia oraz czasu kontaktu z wodą stoimy w obliczu miejscowej regeneracji deski, wymiany pojedynczej deski podłogowej, lub wymiany całej podłogi. W celu minimalizacji ryzyka odkształceń polecamy naszą wyjątkowo odporną podłogę warstwową oraz wybór rekomendowanych przez nas środków zabezpieczających drewno.
Tak, możliwa jest wymiana pojedynczej uszkodzonej deski podłogowej. Taką naprawę należy powierzyć wykwalifikowanemu parkieciarzowi, który umiejętnie usunie uszkodzony fragment parkietu oraz wstawi inny w jego miejsce.

 

Jeśli nie znalazłeś potrzebnych informacji, prosimy o kontakt z naszym działem: wyślij zapytanie zadzwoń: 12 290 70 30

Napisz do nas: biuro@maderas.pl