Więcej niż tylko podłoga

Podłoga drewniana jest jedyna w swoim rodzaju, ponieważ wykonana jest z żywego materiału zaprojektowanego przez naturę. Każde drzewo wyrasta z maleńkiego ziarenka, a pogoda, pory roku, temperatura oraz gleba nadają mu szczególny charakter oraz wpływają na jego kolor i strukturę. Przywiązujemy wielką wagę do odpowiedniego doboru tego szlachetnego materiału i jego starannej obróbki.

od sadzonki po podłogę

Drzewo drzewu nierówne

Niezwykle istotne jest pochodzenie drewna i proces jego suszenia. Nasze podłogi wykonujemy jedynie z drewna wielkowymiarowego (z pnia a nie z gałęzi), pochodzącego z drzew rosnących w gromadach, które są o wiele stabilniejsze od tych rosnących w pojedynkę. Suszenie drewna przebiega w kilku etapach: najpierw jest ono odpowiednio sezonowane na wolnym powietrzu, aby stopniowo, bez pośpiechu odprowadzić nadmiar wody. Następnie przechodzimy do procesu suszenia w komorze suszarniczej, który składa się z kilku rygorystycznie przestrzeganych faz i jest warunkiem wyprodukowania dobrej jakościowo podłogi. Ma również wpływ na eliminację czasu na sezonowanie desek podłogowych w pomieszczeniu, w którym będą montowane.

Obróbka i wykończenie

Zastosowanie w procesie produkcyjnym nowoczesnych i precyzyjnych maszyn do obróbki gwarantuje nam uzyskanie oczekiwanych rezultatów. Dzielimy naturalne wzory drewna na trzy selekcje (zwane klasami), stosownie do podobieństw i różnic między nimi, co pozwala nam usystematyzować bogactwo wzorów i struktury poszczególnych desek oraz zapewnić przewidywalny efekt na Państwa podłogach. Kunszt rzemieślniczy i technologia uzupełniają atrakcyjny, naturalny wzór drewna poprzez wykończenie powierzchni: wytrawianie lub bejcowanie, szlifowanie, szczotkowanie i flekowanie, aż po wykończenie powierzchni olejowoskiem oraz fachowy montaż gwarantujący bezproblemowe użytkowanie naszych podłóg latami.