Zabezpieczenie podłogi drewnianej za pomocą olejowosku jest rozwiązaniem, które zapewnia piękny wygląd na lata, podkreśla naturalny charakter i ciepło drewna, a równocześnie gwarantuje optymalną ochronę podłogi przed zużyciem oraz chroni ją przed przymowaniem wody. Pielęgnacja podłogi drewnianej wykończonej olejowoskiem jest niezwykle łatwa, a polega na:

  • Regularnym odkurzaniu/zamiataniu podłogi w celu usunięcia brudu, który mógłby spowodować zmatowienie oraz szybsze zużywanie się powierzchni podłogi.
  • Ograniczaniu ilości stosowanej do mycia wody: zaleca się przecieranie podłogi wilgotną szmatką, unikanie powstawania na powierzchni podłogi kałuż.
  • Stosowaniu łagodnych środków czyszczących polecanych do pielęgnacji podłóg drewnianych: w przypadku podłóg Maderas są to środki pielęgnacyjne American Wood Oil lub Wash Care Saicos, w zależności od wybranej kolekcji podłóg.
  • Unikaniu „uniwersalnych” środków do czyszczenia podłóg, które mogą pozostawiać matowy osad na powierzchni zabezpieczonego olejowoskiem drewna.

Okresowo zaleca się również konserwację z zastosowaniem produktu do tego polecanego: American Wood Oil lub Wax Care Saicos, która zagwarantuje zachowanie olśniewającego wyglądu podłogi. Środek odświeżający do podłóg zabezpieczonych olejowoskiem może być stosowany w miarę potrzeby kilka razy w roku: odnawia warstwę ochronną podłogi oraz przedłuża jej żywotność. Prawidłowo pielęgnowana i konserwowana podłoga drewniana będzie wyglądała elegancko i świeżo przez wiele lat, pod warunkiem, że będzie się o nią odpowiednio dbało i stosowało odpowiednie preparaty.