SELEKCJA DREWNA

Selekcja drewna to sposób grupowania desek według ich właściwości wizualnych. Taki podział ułatwia producentowi dostarczenie podłogi zgodnej z oczekiwaniami i wyborem klienta. Inwestor natomiast ma możliwość zdecydować, która z klas najbardziej mu odpowiada. Warto zaznaczyć, że selekcja drewna dotyczy tylko jego wyglądu i nie ma wpływu na jakość podłogi. Znajduje jednakże odzwierciedlenie w jej wartości: różnice cenowe pomiędzy poszczególnymi klasami wynoszą od kilku do kilkunastu procent.

NATUR

Deski o naturalnej barwie (dopuszczalne przebarwienia) i strukturze drewna, dowolnym układzie słoi, dopuszczalne sporadycznie występujące sęki szpilkowe oraz sęki zdrowe, zrośnięte do 10 mm, bez bielu. W deskach jesionowych dopuszczalne przebarwienia twardzielowe. Dopuszczalne odchylenia w grubości obłogu ± 1 mm. Zasęcznienie danej deski nie może zmienić klasy sortowania całej podłogi. Dopuszczalne jest szpachlowanie ubytków po sęku nie większe niż 5 mm lub nieszpachlowane ubytki w sękach mniejszych.

RUSTIC

Deski o zróżnicowanej barwie i strukturze drewna, dowolnym układzie słoi, dopuszczalne sęki zdrowe zrośnięte do 50 mm, czarny sęk do 15 mm, dopuszczalna biel wtórna oraz sęki spękane bez ubytków. W deskach jesionowych dopuszczalne przebarwienia twardzielowe. Dopuszczalne odchylenia w grubości obłogu ± 1 mm. Dopuszczalne jest szpachlowanie ubytków we wszystkich sękach oraz nieszpachlowane ubytki w sękach szpilkowych i naturalnych pęknięciach w strukturze drewna.

COUNTRY

Deski o bardzo zróżnicowanej barwie i strukturze drewna, dowolnym układzie słoi, dopuszczalne sęki spękane z ubytkami do 80 mm oraz sęki czarne, dopuszczalny biel jak również zamknięty lub śladowo zanikający rdzeń. Dopuszczalne odchylenia w grubości obłogu ± 1 mm. Dopuszczalne jest szpachlowanie ubytków we wszystkich sękach oraz nieszpachlowane ubytki w sękach szpilkowych i naturalnych pęknięciach w strukturze drewna.

PERFEKCYJNE WYKOŃCZENIE POWIERZCHNI

STRUKTURYZOWANIE

Strukturyzowanie polega na głębokim szczotkowaniu i służy wydobyciu naturalnego rysunku i ziarnistości drewna. Podczas tego procesu nadaje się podłodze nowego wymiaru, podkreśla fakturę i naturalne piękno drewna. W zależności od głębokości strukturyzowania, uzyskujemy podłogę od delikatnej do głębokiej o wyrazistym usłojeniu.  Faktura szczotkowanej podłogi jest wyczuwalna w dotyku, pozwala cieszyć się perfekcją i śladami natury.

NAKŁADANIE OLEJOWOSKU

Woskowanie uzewnętrznia drobną strukturę i sęki drewna oraz pogłębia jego naturalną barwę. Stosowane przez nas twarde olejowoski nakładane są kilkoma warstwami, dzięki czemu głęboko penetrują drewno, chroniąc i wzmacniając je od wewnątrz i z zewnątrz. Tworzą przylegającą do powierzchni powłokę o otwartych porach umożliwiających oddychanie, nie pękają, nie łuszczą ani nie rozwarstwiają się. Posiadają wysoką odporność na działanie płynów oraz są łatwe w pielęgnacji.

FAZOWANIE KRAWĘDZI

Fazowanie polega na niewielkim ścięciu krawędzi deski, co uwydatnia jej kształt oraz maskuje ewentualne efekty ?pracy? drewna. Faza mikro podkreśla estetykę podłogi i sprawia, że zdobi ona wnętrze niczym stylowy mebel. Z kolei głęboka faza potęguje wrażenie przestrzenności pomieszczenia: dwustronna (wykonana na długich krawędziach) nadaje wnętrzom głębi, a za sprawą czterostronnej aranżacja nabiera rustykalnego charakteru.

FLEKOWANIE

Olśniewające i unikatowe wzory naszych podłóg wzbogacamy poprzez zastosowanie dekoracyjnych drewnianych wstawek geometrycznych. Są one ręcznie rzeźbione, a losowe rozmieszczenie ich na powierzchni całej podłogi gwarantuje niebanalny i intrygujący rezultat.

POSTARZANIE

Postarzanie powierzchni drewna jest jego celowym podniszczeniem. Obróbka taka polega na obijaniu, szlifowaniu, heblowaniu, a nawet skrobaniu. Proces gwarantuje toporny, wiekowy wygląd oraz bogactwo znaków szczególnych.

Więcej o postarzaniu >>

WYTRAWIANIE

W trakcie obróbki drewno poddawane jest wytrawianiu naturalnymi, ekologicznymi substancjami, które nadają mu pożądany wygląd. Wytrawy wnikają w drewno głębiej od barwników, mniej blakną i podkreślają rysunek drewna. Odcienie wytraw są delikatne, mniej jaskrawe od klasycznych barwników.