Schody drewniane maderas

Piękne schody drewniane dopasowane do podłogi. Rozwiązanie gwarantujące spójność realizowanego projektu.

Schody drewniane

Obłożenie betonowych schodów drewnem jest uniwersalnym rozwiązaniem i sprawdzi się w praktycznie każdym wnętrzu. Co istotne, dostępny wachlarz rozwiązań konstrukcyjnych sprawia, że dowolnie możemy modyfikować ich styl oraz charakter. I tak, zastosowanie stopni z kapinosem sprawi, że schody idealnie wpasują się w styl klasyczny. Z kolei schody dywanowe o stopniach i podstopniach tej samej grubości doskonale odnajdą się w pomieszczeniu nowoczesnym. Aż wreszcie nieoczywiste, oryginalne wykończenie uzyskamy dzięki podstopnicom wykonanym z MDF, które pozwalają uzyskać efekt lekkości i przyciągają uwagę kontrastami.

Schody drewniane na beton mogą być jednobiegowe, ze spocznikiem lub zabiegiem. Warto pamiętać, że ich właściwe zaprojektowanie jeszcze na etapie budowy zaoszczędzi wiele czasu (i nadprogramowych wydatków) w trakcie wykończenia wnętrz.

Schody na beton wykonujemy w następujących formach:

STOPNIE DREWNIANE Z PODSTOPNIAMI DREWNIANYMI I KAPINOSEM

Doskonałe rozwiązanie w klasycznych aranżacjach. Kapinos, czyli wystający za lico podstopnicy profil stopnia, dostępny jest w wydaniu zaoblonym lub ostrokrawędziowym. 

SCHODY DREWNIANE Z PODSTOPNIAMI LACOBEL LUB MDF

W tym wydaniu stopnice z drewna najczęściej uzupełniamy o białe podstopnice z lakierowanych płyt MDF. Kolorystyka podstopni jest bardzo szeroka, a najlepszy, pełen lekkości i dynamizmu efekt, można uzyskać przy zastosowaniu oświetlenia podstopnic listwami LED. 

SCHODY DYWANOWE NA BETON

Schody dywanowe na beton są bardzo efektownym wariantem wykończenia. Podkreślają nowoczesny charakter wnętrza i bez wątpienia przyciągają uwagę. Ich konstrukcja sprowadza się do wykorzystania tej samej grubości stopni i podstopnic łączonych bez kapinosa (czyli stopnie nie wystają poza płaszczyznę podstopnic).