w trosce o środowisko

Wybór drewnianej podłogi Maderas to wybór przyjazny środowisku: zarówno Twojemu najbliższemu otoczeniu, jak i naszej planecie.

Twój najlepszy przyjaciel: drewno

Drewno jest Twoim największym sojusznikiem w dążeniu do świadomego budowania domu przyjaznego planecie.
Powszechnie uważa się, że drewno jest materiałem przyszłości. Nie bez powodu: jest jednym z najbardziej przyjaznych dla środowiska zasobów.
Jest niezmiernie skutecznym materiałem izolującym – bardziej niż płytki lub laminat.
co więcej, drewno jest najsolidniejszym i łatwym w obróbce budulcem w porównaniu do swej wagi, a wykorzystanie go w charakterze materiału produkcyjnego stymuluje ponowne zalesianie, które przeciwdziała zmianom klimatu.

Drewniana podłoga może przekształcić goły lub surowy pokój w wygodną i przyjazną przestrzeń, a jej wybór to dobry sposób na zaproszenie natury do domu.

najlepszy mikroklimat w Twoim domu

Zastosowanie drewna gwarantuje przyjazny mikroklimat w najbliższym otoczeniu. Podłogi drewniane pochłaniają wilgoć z powietrza, a następnie uwalniania ją z powrotem, gdy warunki są bardziej suche. W ten sposób nasze podłogi przyczyniają się do utrzymania komfortowego środowiska wewnętrznego, poprawiając codzienny komfort życia.

Zrównoważona gospodarka leśna

Aktywnie współpracujemy z organizacjami leśnymi i organizacjami pozarządowymi, aby dążyć do zrównoważonego zalesiania. Większość naszej produkcji to podłogi warstwowe, które nie w tak intensywny sposób eksploatują surowiec drzewny, jak podłogi lite.