podłogi ręcznie postarzane

Podłogi ręcznie postarzane – nowy trend

Przez wiele lat podłogi w polskich domach były przykrywane w całości dywanami. Polacy nie chcieli się chwalić drewnianymi skrzypiącymi klepkami. W tej chwili rynek podłóg drewnianych przeżywa ożywienie. Polacy nie chcą już zakrywać podłóg, pragną je eksponować i traktują je jako bardzo istotny element wystroju wnętrza, często stanowiący o jego charakterze. Klienci zwracają uwagę już nie tylko na jakość wykonania podłóg, ich trwałość, ale także na wygląd! Coraz częściej kwestia designu jest elementem kluczowym przy wyborze podłogi. Moda w aranżacji wnętrza ciągle się zmienia, nie mniej jednak coraz większą popularnością cieszą się naturalne drewniane podłogi. Dla klientów mają także znaczenie ekologia, wpływ wykorzystanych materiałów na ich zdrowie oraz komfort użytkowania.

Klienci często stawiają na minimalizm oraz funkcjonalność. W ostatnich lata popularne stały się podłogi winylowe czy z naturalnego korka. Do produkcji podłóg wykorzystuje się także materiały z recyklingu. Wynika to z coraz większej świadomości oraz chęci równoważenia produkcji z jej wpływem na środowisko naturalne. Do łask wróciły też zamienniki klasycznego linoleum, które możemy zakupić w szerokiej palecie barw i w różnych strukturach. Z drugiej jednak strony w ofertach pojawiają się ekskluzywne podłogi z egzotycznego drewna sprowadzanego z całego świata lub drewno w świetnej jakości nawiązujące do natury.

Najnowszym trendem cieszącym się ogromnym zainteresowaniem się podłogi ręcznie postarzane z widocznymi uszkodzeniami, głębokimi zarysowaniami lub z poprzecieraną farbą. Takie podłogi wykorzystywane są w loftowych, nowojorskich pomieszczeniach czy we wnętrzach w stylu skandynawskim lub vintage i stanowią podstawę wystroju wnętrza.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów powstała kolekcja podłóg HADNMADE. Cechą charakterystyczną tej kolekcji są podłogi o uwypuklonej strukturze drewna. Jest to kolekcja składająca się z pięciu propozycji: EASY ROYALLE, MOUSTACHE, PABLO ES, SHADE GREY, SOFT TOUCH. Indywidualne wykonanie każdej deski nadaje podłodze wyjątkowego i niepowtarzalnego charakteru. Użycie dojrzałych odcieni naturalnego drewna podkreśla ich szlachetność, z pewnością jest to propozycja dla odważnych osób, które pragną mieć nietuzinkowe wnętrze. Podłogi z kolekcji Handmade realizujemy na indywidualne zamówienia po wcześniejszych ustaleniach z naszym biurem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *