schody podświetlane

Schody dywanowe na beton – nowoczesne rozwiązanie, które warto wybrać

Schody wewnętrzne w domu można wykonać na wiele sposobów, jednak najbardziej popularnym jest wylewanie ich z betonu lub składanie z betonowych elementów. Sama konstrukcja schodów betonowych daje ogromne możliwości, jeśli chodzi o nadawanie kształtów – po te najprostsze zabiegowe, z podestem, wachlarzowe czy kręte. Dodatkowo schody z betonu w dużych pomieszczeniach zapewniają odpowiednią akustykę, odpowiednio tłumią odgłosy kroków, nie skrzypią , doskonale akumulują ciepło oraz są wyjątkowo trwałe. Taka forma schodów daje też możliwość wykończenia ich na dowolny sposób. Do wyboru są płytki kamienne, wykładziny dywanowe, oraz sposób najbardziej elegancki i przy tym naturalny – okładziny z drewna.

Betonowe schody wymagają wyjątkowej oprawy, takiej, aby nadały im lekkości i charakteru. Podczas wyboru materiału i techniki obkładania schodów betonowych poszukujemy rozwiązań ponadczasowych, funkcjonalnych oraz innowacyjnych. My stawiamy na naturalne drewno.

Spośród proponowanych na rynku rozwiązań warto wybrać takie, które dają możliwość wprowadzania zmian bez znaczącej ingerencji w samą konstrukcję schodów. Do wyboru mamy:

  • Stopnie drewniane z podstopniami drewnianymi z kapinosem – czyli z wystającym za lico podstopnicy profilem stopnia.
  • Schody drewniane z podstopnicami Lacobel lub MDF – czyli stopnice drewniane uzupełnione białymi podstopnicami z płyty MDF, w bardzo szerokiej kolorystyce i możliwością podświetlenia listwami LED.
  • Schody dywanowe na beton – czyli stopnice i podstopnice tej samej grubości bez widocznego łączenia to jest kapinosa.

Wszystkie wyżej opisane propozycje to idealna rozwiązania dla osób, które pragną odmienić swoje wnętrze. Jednak odpowiadając na pytanie, dlaczego wybrać schody dywanowe i czym się odznaczają, trzeba przyznać, że jak żadne inne nadają schodom wyjątkowej lekkości. Konstrukcja przypomina zwiewny dywan, który delikatnie otula betonową konstrukcję. Stanowią niebywałą dekorację wnętrza, przyciągają wzrok oraz pozwalają na optymalne zaoszczędzenie miejsca.

Schody dywanowe nadają się do wnętrza o stylu skandynawskim, industrialnym oraz klasycznym. Firma Mader dokłada wszelkich starań, aby wszystkie projekty były realizowane z jak największą starannością, a schody były dopasowane do pomieszania. Przy projektowaniu uwzględniamy także kwestie bezpieczeństwa, dostosowując wysokość balustrady, użycia oświetlenia ledowego i odpowiedniego zabezpieczenia przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *