Aktualności

Jesteś tutaj::Strona główna|Aktualności
2911, 2016

Różne szerokości deski na podłodze: dopuść do głosu kreatywność!

Podłoga skomponowana z desek podłogowych o różnej szerokości jest świeżym, acz coraz popularniejszym trendem w designie, który nawiązuje do wyglądu klasycznych podłóg drewnianych. W historycznym ujęciu, podłogi o różnych szerokościach desek zostały stworzone w celu pełnego i efektywnego wykorzystania tarcicy drewnianej: desek nie docinano do ujednoliconej szerokości, tylko wykorzystywano ich dostępne maksimum. Poza wymiarem praktycznym, estetycznie zabieg ten pozwala stworzyć wyjątkową, unikatową i wyrazistą podłogę tętniącą rytmem natury.

912, 2015

Pielęgnacja podłogi drewnianej

Zabezpieczenie podłogi drewnianej za pomocą olejowosku jest rozwiązaniem, które zapewnia piękny wygląd na lata, podkreśla naturalny charakter i ciepło drewna, a równocześnie gwarantuje optymalną ochronę podłogi przed zużyciem oraz chroni ją przed przymowaniem wody. Pielęgnacja podłogi drewnianej wykończonej olejowoskiem jest niezwykle łatwa, a polega na:

912, 2015

Drewniana podłoga w sezonie grzewczym

Klimat – a także mikroklimat – podlega sezonowym zmianom, co ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie. W okresie jesienno-zimowym niebagatelny wkład weń ma ogrzewanie oraz – w konsekwencji – wysuszenie powietrza, którego negatywne skutki odczuwamy zarówno my, jak i podłogi drewniane zamontowane w naszych domach. Jednak nawet w takich warunkach możliwa jest poprawna pielęgnacja podłogi drewnianej, która przy okazji podniesie nasz komfort życia.

912, 2015

Zabezpieczenie podłogi drewnianej

Zabezpieczenie podłogi Drewniana podłoga stwarza przyjazny mikroklimat we wnętrzu, dodaje ciepła i wnosi naturalny, przyjazny klimat. Nie można jednak zapominać, że aby cieszyć się jej pięknem latami, należy odpowiednio o nią dbać a także – lub raczej przede wszystkim – zabezpieczyć ją przed zniszczeniami mechanicznymi. Na co zatem zwrócić uwagę, gdy decydujemy się na zastosowanie podłogi drewnianej w naszych wnętrzach?

511, 2015

Ponadczasowe desenie: herringbone oraz chevron.

Ponadczasowe desenie: herringbone oraz chevron. Historia architektury i wzornictwa jest opowieścią o tworzeniu przestrzeni i przedmiotów przyjaznych ludziom i ich potrzebom: warto mieć świadomość drogi, jaką przebyły otaczające nas obiekty nim stały się takimi, pod jaką postacią znamy je obecnie. W dziejach wzornictwa szczególne miejsce zajmują dwa wzory, których ponadczasowy urok powraca obecnie do łask: to herringbone i chevron, nazywane również po prostu jodełką, których parkieciarskie wcielenie interesuje nas najbardziej.

511, 2015

Retrospektywa: podróż do źródeł parkietu

Termin „parkiet” jeszcze niedawno budził jednoznaczne skojarzenie z podniszczoną podłogą w mieszkaniu na wynajem. I chociaż podłogi tego typu przeżywają prawdziwy renesans, niekoniecznie musimy zdawać sobie sprawę z faktu, jak daleko współczesne parkiety odbiegły od ich pierwowzorów, które mogą poszczycić się kilkuwiekową tradycją i są nośnikiem historii ewolucji kunsztu rzemieślniczego. Czym zatem jest parkiet i skąd się wziął?

2110, 2015

Naturalna podłoga drewniana – najlepszy wybór.

Naturalna podłoga drewniana – najlepszy wybór Pierwszą istotną decyzją, którą musimy podjąć w trakcie wyboru podłogi do urządzanego wnętrza jest ta, czy zdecydujemy się na podłogę naturalną, czy postawimy na jej syntetyczny odpowiednik. I chociaż podłogi laminowane posiadają wiele zalet – jak łatwość montażu czy bogate, przewidywalne wzornictwo, to nadal nie da się ukryć faktu, że nic nie zastąpi dzieła stworzonego przez naturę.

2110, 2015

Ogrzewanie podłogowe a podłoga drewniana?

Ogrzewanie podłogowe a podłoga drewniana Ogrzewanie podłogowe to duże udogodnienie i komfort dla tych, którzy lubią czuć ciepło pod stopami. Drewniane podłogi – w odróżnieniu od tych kamiennych i ceramicznych – są ciepłe same w sobie, i chociaż w zbiorowej świadomości drewno funkcjonuje jako materiał, który szybko się nagrzewa i jest łatwopalny, z powodzeniem może być ono stosowane na ogrzewaniu podłogowym.

1410, 2015

Od sadzonki aż po podłogę.

Więcej niż tylko podłoga Podłoga drewniana jest jedyna w swoim rodzaju, ponieważ wykonana jest z żywego materiału zaprojektowanego przez naturę. Każde drzewo wyrasta z maleńkiego ziarenka, a pogoda, pory roku, temperatura oraz gleba nadają mu szczególny charakter oraz wpływają na jego kolor i strukturę. Przywiązujemy wielką wagę do odpowiedniego doboru tego szlachetnego materiału i jego starannej obróbki. od sadzonki po podłogę

910, 2015

Jedyna taka deska warstwowa

Jedyna taka deska warstwowa Elementem, który nadaje ton całemu wnętrzu jest podłoga, a jej znaczenia nigdy nie należy lekceważyć. Stawką jest miejsce, które stanie się naszym domem i tylko to, co najlepsze, powinno nas zadowalać. Z tego względu wybór podłogi nie powinien ograniczać się do gatunku drewna i sposobu jego wykończenia: warto zajrzeć głębiej i przekonać się co znajduje się tam, gdzie wzrok z reguły nie sięga.